Často kladené otázky – FAQ

Máte otázku?

Ak máte akúkoľvek otázku, môžete sa s ňou na nás obrátiť buď pomocou nášho kontaktného formuláru, mailom na adrese info@amitax.sk alebo telefonicky na tel. č.: +421 940 998 081. Na tie najčastejšie otázky nájdete odpovede aj tu.

Koľko stojí vnútroštátna doprava?

Základná cena pre vnútroštátnu dopravu je 0,45 € za km. V tejto cene je zarátané aj poistenie CMR. Ak si prajete cenovú ponuku, môžete si poslať nezáväznú žiadosť cez náš formulár.

Aká je cena za medzinárodnú dopravu?

Cena za 1 km pre medzinárodnú dopravu je od 0,40 €. Poistenie CMR je zarátané v cene. Diaľničné poplatky a poplatky za trajekt sú účtované zvlášť. Ak si prajete cenovú ponuku, môžete si poslať nezáväznú žiadosť cez náš formulár.

Čo je to ADR?

ADR je medzinárodná zmluva, ktorá určuje nebezpečnosť materiálu na základe jeho horľavosti, žieravosti a výbušnosti. Tak isto aj upravuje podmienky na prepravu takéhoto materiálu.

Môžem vašimi vozidlami prepravovať tovar, ktorý podlieha ADR?

V súčasnosti našimi autami nie je možné prepravovať takýto materiál.

Čo je to CMR?

CMR je dohovor OSN ratifikovaný 45 štátmi, tento dohovor ustanovuje štandardný prepravný list, ktorý zjednodušuje a urýchľuje colné a cestné kontroly. Ďalej ustanovuje povinnosť všetkým prepravcom jazdiacim s prepravným listom CMR poistiť náklad.

Disponujú vaše vozidlá poistením podľa CMR?

Áno, všetky naše vozidlá majú poistenie zodpovednosti za náklad v súlade s CMR.

Čo je to stojné?

Stojné je poplatok, ktorý sa účtuje za čas, v ktorom auto nie je využité. Teda napríklad v prípade, že nie je možné vyložiť alebo naložiť náklad pre obsadenosť nakladacej rampy a pod. Naopak, za státie v kolóne alebo státie počas tankovania a pod. sa stojné neúčtuje.

Koľko sa platí za stojné?

Sadzba za stojné je 10 € na hodinu. V prípade dopravy nad 400 km je stojné do 4 hodín v cene.

Môžem dostať zľavu, ak budem vaše služby využívať pravidelne?

Áno, našim stálym partnerom nastavujeme individuálne ceny. Ak máte o takúto ponuku záujem, kontaktujte nás, prosím, cez kontaktný formulár.